ردکردن این

پادکست گفت و گو: جرارد مورای در مورد تجارت نفت و گاز

پادکست گفت و گو: جرارد مورای در مورد تجارت نفت و گاز

تجارت نفت و گاز

پادکست گفت و گو: جرارد مورای در مورد تجارت نفت و گاز

جرارد موری از 17 سالگی تاجر خرده فروشی نفت و گاز است.در این بحث با پادکست تجارت دو بلوک ، او اطلاعاتی در مورد این حوزه منحصر به فرد سرمایه گذاری ارائه می دهد.در اینجا وی اصول مهم سرمایه گذاران متقاضی سرمایه گذاری در نفت و گاز را همراه با آینده صنعت و اینکه آیا انرژی های تجدید پذیر به زودی به عنوان یک عامل اصلی مطرح می شوند ، بررسی می کند.بخشهای منتخب زیر را بخوانید ، یا مصاحبه کامل را اینجا بشنوید …

” من کاملا با پیشرفت (انرژی های) تجدیدپذیر و دیدن این که  توسعه می یابد موافقم. اما تا زمانی که بتوان آن شکاف را پر کرد ، ما هنوز اعتماد زیادی به نفت و گاز داریم.”

جرارد موری

در مورد نفت و گاز …

هنگامی که من تجارت را شروع کردم ، این برخاسته از علاقه ام به مهندسی بود. خانواده ام در صنعت نفت و گاز کار می کردند و ارتباطی با شرکت های کوچک نفت و گاز داشتند. عموهای من مدیر یک شرکت نفت ایرلندی بودند و سپس سهامدار شدند. از جوانی شروع به رفتن به AGM ها و EGM ها کردم و این اولین معرفی من در صنعت نفت و گاز بود و به این ترتیب به نوعی وارد تجارت شدم. این یک صنعت عجیب و غریب است زیرا بزرگ است اما یک در کوچک برای ورود دارد. من از یک سابقه مهندسی آمدم و همه چیزم در این زمینه بود ، دوست داشتم وارد این صنعت شوم و سعی کنم همه چیز را در مورد جنبه عملیاتی آن بیاموزم و این اولین قدم بود. این علاقه و اشتیاق در صنعت نفت و گاز بود که باعث شد من به تجارت و سرمایه گذاری در شرکت های نفتی کوچکتر بپردازم. فکر می کنم وقتی شروع کردم 18/17 سال داشتم و الان 32 ساله هستم.

درمورد تجارت دیگر بازارها

در واقع 99٪ از تجارت من نفت و گاز است. من به خارج از صنعت رفته ام و به معدن و برخی از شرکت های فن آوری نگاه کرده ام ، اما فکر می کنم در نهایت وقتی موضع می گیرید و با مطالب و تحقیقاتی که انجام می دهید بسیار راحت هستید . من خیلی کم این حس را پیدا می کنم. برایم ناراحت کننده است وقتی که من اصول یک تجارت را به درستی درک نمی کنم ، بنابراین من همیشه تمایل داشته ام که به سمت نفت و گاز متمایل شوم همانطور که می دانم. برای مجموعه ای که من استفاده می کنم و استراتژی ام ، ترجیح می دهم به آنچه می دانم پایبند باشم.

در مورد سبک تجارت او …

به طور معمول آنچه که من به دنبال آن می گردم شرکتهایی هستند که حدس می زنم در دوره غنی از خبر نباشند. بنابراین وقتی  شرایط خیلی ساکت است ، احتمالاً در عرض شش ، هشت ، 10 ماه آنها قصد دارند به مرحله حفاری یا توسعه بروند ، وقتی اخبار مورد انتظار وجود دارد ، بنابراین به طور کلی وقتی من یک سمت را باز می کنم و در یک شرکت موقعیت می گیرم ، در اتاق های نموداری که بسیار ساکت است ، احتمالاً احساسات منفی وجود دارد و اتفاقات خیلی کمی رخ می دهد. اما در نهایت این حالت نشستن و انتظار برای ایجاد موقعیت است ، تا بازار به آن بیاید و سپس با اعلام حفاری و اجرای برنامه ها ، قیمت به طور طبیعی حرکت می کند ، و شما به طور معمول بین 25- 50٪ افزایش قیمت سهام تا آن زمان. این زمانی است که شما شروع به بازی پر خطرتر می کنید. اگر می خواهید نتیجه مته را بگیرید می توانید در این مورد صبر کنید ، اما به طور کلی من خطر را کاهش می دهم و به  برخی از آنها روی میز اجاره می دهم تا بازی باینری واقعی انجام دهند که آیا آنها به نفت برخورد می کنند یا به گاز برخورد می کنند و در آن مرحله من نوعی خطر زدایی و انتقال به شرکت دیگری که 8-12 ماه دیگر خبر دارد؛ انجام می دهم.

درمورد دریافت اطلاعات او…

از آنجا که من در صنعت نفت و گاز کار می کردم ، چهار سال در آبردین زندگی کردم و کار کردم و در دانشگاه آبردین تحصیل کردم ، بنابراین این یک مرکز اطلاعاتی واقعی از نظر شرکت های خارج از کشور است. چند مورد خوب وجود دارد ، یکی از زمینه هایی که می توانید بررسی کنید این است که شرکت ها تقریباً دارای IPO هستند ، وب سایت های خوبی وجود دارد – من از Vox استفاده می کنم – این به شما یک نمای کلی از شرکت های عرضه IPO می دهد و سپس این مسئله فقط انجام تحقیقات خود و دیدن جدول زمانی آنها است.

من همچنین از مواردی مانند توییتر و هر وب سایت نفت و گاز موجود در آن استفاده می کنم ، شما می توانید از اینکه چه شرکت هایی در بازار هستند و برنامه های آنها چیست ایده بگیرید و سپس این فقط موردی است که به صفحه های گفتگوی LSE نگاه کنید و اطلاعات را هدایت کنید خودتان ببینید که آنها انتظار دارند جدول زمانی چیست. راه ساده ای وجود ندارد ، شما باید تحقیق کنید. اگر می توانم توصیه ای ارائه دهم ، احتمالاً بررسی این شرکتهای تازه عرضه شده توسط IPO و شاید رفتن به Vox باشد و می توانید خودتان جدول زمانی را مشخص کنید.

در مورد نوسانات نفتی …

من چند مورد خوب داشته ام و قطعاً موارد بدی نیز داشته ام. من فکر می کنم همه چیز در این مورد فقط به تلاش برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض آن بستگی دارد. بدیهی است که در سال 2000 سقوط بزرگی نفت رخ داد و در سال 2014 قیمت نفت از هر بشکه 120 دلار و هر بشکه 26 دلار کاهش یافت. (علت آن) واقعاً عرضه و تقاضا بود ، در آنجا آمریكا وارد بازار شد ، آنها اعلام كردند كه می توانند نفت خود را تأمین كنند. در یک برهه ای ایالات متحده تقریباً 12 میلیون بشکه در روز وارد می کرد و از طریق استخراج نفت از گاز انجام شد که دیگر نیازی به واردات ندارند ، بنابراین استخراج نفت از گار جای خود را به دست گرفت. آنها سپس به یک صادر کننده تبدیل شدند ، عربستان سعودی شروع به کاهش تولید نکرد و در واقع به یک چربی نفت تبدیل شد و در نتیجه قیمت نفت به طرز چشمگیری کاهش یافت.

یکی از عوامل اصلی این امر استخراج نفت از گاز بود زیرا در آن زمان می توانست به سرعت در جریان هوا قرار گیرد ، تولید آن بسیار ارزان بود و آمریكا یكی از كشورهای اوپك نبود ، آنها اساساً می توانستند تولید ، تولید و تولید كنند و آنها بیش از حد در بازار عرضه شده است. همچنین ، من فکر می کنم رکود اقتصادی تاثیری داشته است ، چین اندکی کند شده است و همه اینها محرک قیمت هستند.

در مورد تجدیدپذیرها …

من کاملا طرفدار انرژی های تجدیدپذیر هستم ، فکر می کنم از نظر ترکیب انرژی جنبشی بسیار مهم است. اما منابعی درمورد مانند گاز طبیعی و نفت ، بر طبق مقاله ای که من امروز می خواندم ، صنعت هواپیمایی 100٪ مبتنی بر نفت و گاز است ، کاملاً وابسته است ، و شما حتی باید سیستم های حمل و نقل ما را به روز کنید ، 85٪ نفت در ایرلند از آن رانده می شود ، تابستان امسال ، 90٪ برق ما به دلیل آب و هوا از طریق گاز طبیعی تأمین می شد – تابستان ما بسیار مطبوع بوده و توربین های بادی ما که زمانی 35٪ برق مورد نیاز ما را تأمین نمی کردند ، بسیار خوب بوده اند. ” من کاملا با پیشرفت (انرژی های) تجدیدپذیر و دیدن این که  توسعه می یابد موافقم. اما تا زمانی که بتوان آن شکاف را پر کرد ، ما هنوز اعتماد زیادی به نفت و گاز داریم.

درمورد استخراج نفت از گاز

استخراج نفت از گاز برای مدت طولانی است که  در خارج از کشور استفاده می شود ، این فقط یک روش برای سوراخ کردن مخزن به طور موثر است. به تعبیری این یک فن آوری جدید نیست ، بیشتر مربوط به ممنوعیت خشکی است ، مقامات محلی آن را نمی خواهند ، نمی خواهند شاهد وقوع آن باشند ، در واقع هرگونه حفاری خشکی در هر لحظه در انگلستان و ایرلند تقریباً پیشرفتی حاصل نمی شود، به تعویق می افتد و بسیاری از شرکت ها در حال حاضر با آن رنج می برند. این به خودی خود باعث می شود بسیاری از این شرکت های نفتی حتی متقاضی دریافت مجوز شوند ، زیرا واضح است که فشار منفی زیادی در مورد استخراج نفت از گاز وجود دارد. دیدگاه شخصی من در مورد آن این است که من نمی توانم مسئله آن را ببینم ، من برخی از گزارشاتی را مشاهده کردم که نشان می دهند مردم شیر آب خود را در آمریکا روشن می کنند و گاز از آن بیرون می آید، که بسیار شرم آور است.

منبع: https://traderlife.co.uk/interviews/pod-chats/pod-chats-gerard-murray-on-trading-oil-gas/

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

عناوین اصلی

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x