ربات فارکس

ربات معامله‌‌گر فارکس چیست؟

ربات معامله‌گر فارکس ، ظهور روشی برای مدیریت معاملات

ربات معامله‌گر فارکس یک برنامه رایانه‌ای است که بر اساس مجموعه‌ای از سیگنال‌های معاملات فارکس ساخته شده است و به شما در تعیین خرید یا فروش یک جفت ارز در یک زمان مشخص کمک می‌کند. ربات‌های فارکس برای حذف عنصر روانشناختی معاملات که می تواند مضر باشد؛ طراحی شده‌اند. در حالی که سیستم‌های معاملاتی را می‌توان بصورت آنلاین خریداری کرد. معامله‌گران باید هنگام خرید این سیستم‌ها احتیاط کنند.

این مقاله را از مجله Risegroup می‌خوانید.

روشهای کلیدی

ربات معامله‌گر فارکس خودکار برنامه‌های نرم افزاری خودکاری هستند که برای تولید سیگنال‌های معاملات استفاده‌ می‌شوند.

در حالی که آن‌ها چشم انداز سود را تبلیغ می‌کنند ، مهم است که به یاد داشته باشید که ربات‌ معامله‌گر فارکس در توانایی‌های خود محدود هستند و قابل محافظت نیستند.

درک ربات‌ معامله‌گر فارکس

ربات‌ معامله‌گر فارکس برنامه‌های نرم افزاری خودکار هستند که سیگنال های معاملات را تولید می کنند. بیشتر این ربات‌ها با استفاده از زبان برنامه‌نویسی MQL با MetaTrader ساخته شده‌اند که به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا سیگنال‌های معاملاتی تولید کنند یا سفارش دهند و معاملات را مدیریت کنند.

ربات‌ معامله‌گر فارکس برای خرید از طریق اینترنت در دسترس است، اما معامله‌گران باید هنگام خرید چنین سیستم معاملاتی احتیاط کنند. اغلب اوقات، شرکت‌ها یک شبه برای فروش سیستم‌های معاملاتی با ضمانت استرداد پول به بازار می‌آیند و قبل از گذشت چند هفته ناپدید می‌شوند.

شرکت‌ها سیستم قانونی برای ارزیابی ریسک و فرصت نیستند. آنها ممکن است معاملات موفقیت آمیز را بعنوان محتمل ترین نتیجه برای یک معامله انتخاب کنند یا از انحنا برای استفاده در نتیجه‌گیری مجدد یک سیستم نتیجه خوبی بگیرند ، اما سیستم‌های قانونی برای ارزیابی ریسک و فرصت نیستند. انتقاد دیگر علیه ربات‌ معامله‌گر فارکس این است که آن‌ها در کوتاه مدت سود می‌کنند اما عملکرد آنها در بلندمدت متفاوت است. این در درجه اول به این دلیل است که آنها برای حرکت در محدوده خاصی و پیروی از روندها خودکار طراحی شده‌اند. در نتیجه، یک حرکت ناگهانی می‌تواند سود حاصل در کوتاه مدت را از بین ببرد.

برای سیستم‌های معاملاتی چیزی به نام “جام مقدس” وجود ندارد ، زیرا اگر کسی یک سیستم پول سازی ایجاد کند که اثبات عدم موفقیت آن باشد، نمی خواهد آن را با عموم مردم به اشتراک بگذارد. به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران نهادی و صندوق‌های تامینی، برنامه های معاملاتی “جعبه سیاه” خود را تحت حفاظت نگه می‌دارند.

توسعه ربات معامله‌گر فارکس خود

معامله‌گران فارکس ممکن است بخواهند به جای اینکه ربات معامله‌گر فارکس دیگران را بخرند، به فکر توسعه سیستم‌های خودکار معاملاتی خود باشند.

بهترین راه برای شروع این است که یک حساب آزمایشی با یک کارگزار معاملاتی فارکس باز کنید که از MetaTrader پشتیبانی می‌کند و سپس آزمایش توسعه اسکریپت‌های MQL را شروع کنید. پس از توسعه سیستمی که هنگام آزمایش مجدد عملکرد خوبی داشته باشد، معامله‌گران باید این برنامه را برای معاملات اصلی اعمال کنند تا اثربخشی سیستم را در محیط‌های زنده آزمایش کنند. ربات معامله‌گر فارکس ناموفق را می‌توان اصلاح کرد، در حالی که برنامه‌های موفق را می‌توان با افزایش سرمایه واقعی بیشتر افزایش داد.

به طور کلی، بسیاری از معامله‌گران سعی می‌کنند سیستم‌های ربات معامله‌گر فارکس خودکار را بر اساس قوانین معاملات فنی موجود خود توسعه دهند. بعضی از این سیستم‌ها موفقیت بیشتری از بقیه دارند. به عنوان مثال ممکن است یک معامله‌گر باشد که مراقب شکست‌های اقتصادی است و استراتژی مشخصی برای تعیین حد ضرر و سود دارد. این قوانین می‌توانند به راحتی اصلاح شوند تا به صورت خودکار عمل کنند یا این که به صورت دستی اجرا شوند. معامله‌گران باید مراقب این سیستم‌ها باشند تا اطمینان حاصل کنند که آنها مطابق انتظار کار می‌کنند و در صورت لزوم تنظیماتی را انجام دهند.

 

متن اصلی

دکمه بازگشت به بالا