ربات فارکس

نحوه ساخت ربات‌ فارکس با استفاده از برنامه نویسی

می خواهیم نشان دهیم که چگونه برای ساخت سیگنال‌های فارکس خود، که بر اساس معیارهای آماری شماست، برای کمک در قراردادهای فارکس با هر CFD، یک ربات فارکس برنامه نویسی کنید.

اول از همه، شما باید زمینه را درک کنید. در این مقاله از وبلاگ Risegroup درباره این موضوع صحبت می‌کنیم.

ما به موارد زیر نیاز داریم:

 1. رایانه‌ای به عنوان میزبان برنامه انتخاب کنید
 2. یک ارائه دهنده داده را انتخاب کنید
 3. کد ذخیره داده‌های خام را از ارائه دهنده داده خود ایجاد کنید
 4. با استفاده از داده‌های ذخیره شده خود، استراتژی خود را بسازید
 5. یک الگوریتم برای استراتژی خود بسازید
 6. رویدادها (سیگنال‌ها) را برای آزمایش مجدد آینده خود ذخیره کنید
 7. سرویس cron را انتخاب کرده و یا از خدمات خود استفاده کنید
 8. از نمودار  عکس بگیرید تا به سیگنال‌ها اضافه شود
 9. سیگنال‌ها را ذخیره کنید و به یک کانال تلگرامی یا یک ایمیل ارسال کنید
 10. لیست زمان بندی شده سیگنال‌های ایجاد شده توسط سیستم خود را نشان دهید.

توضیح گام به گام:

1- رایانه ای برای میزبانی برنامه ربات فارکس انتخاب کنید:

میزبان، در واقع رایانه ای متصل به اینترنت است که امکان بارگذاری پرونده، عمومی یا خصوصی کردن آن را فراهم می کند، ارائه دهندگان زیادی وجود دارند و شما باید یکی از آن‌ها را با استفاده از معیارهایی مانند موارد زیر انتخاب کنید:

 • زبان‌های برنامه نویسی
 • سیستم‌های عملیاتی
 • خدمات اضافی
 • انتقال داده
 • اتصال (شبکه)
 • فضای هارد دیسک
 • مقایسه ارائه دهندگان میزبانی

ربات فارکس

2- یک ارائه دهنده داده را برای برنامه نویسی ربات فارکس انتخاب کنید

شما باید منبع داده خود را انتخاب کنید. نرخ داده‌ها باید در زمان مناسب فریم برای الگوریتم شما باشد، (1 ثانیه ، 1 دقیقه ، 15 دقیقه ، 1 ، H ، 4H ، روزانه و غیره) و این ربات فارکس باید کار کند و هر ثانیه (یا زمان انتخابی شما) به روز شود. در زمان واقعی ، تمام ارزهای اصلی فارکس را در یک قالب قابل خواندن با ماشین (JSON  و XML) دریافت خواهید کرد. برای هر ارزی که می خواهید، به نرخ و همچنین زمان آخرین به روزرسانی آن نیاز دارید.

برخی از ارائه دهندگان داده:

www.Intrinio.com

rtfxd.com

3- کد ذخیره داده‌های خام را از ارائه دهنده داده خود برای برنامه نویسی ربات فارکس ایجاد کنید

اگر نسخه‌های نمایشی ارتباط با ارائه دهنده داده شما خوب کار می‌کنند ، باید کدی را برای ذخیره داده‌ها در سیستم میزبان خود بسازید و این کار با استفاده از این گزینه‌ها انجام می‌شود:

الف. پرونده‌های مسطح

ب. سوابق پایگاه داده

برای پرونده های مسطح بهترین گزینه استفاده از perl (زبان گزارش و استخراج عملی) و برای سوابق پایگاه داده (mysql ، postrgress ، MariaDb و بسیاری دیگر) می‌باشد.

4- با استفاده از داده‌های ذخیره شده خود، استراتژی خود را برای ربات فارکس بسازید

شما باید قادر به درک شاخص‌های سری زمانی باشید یا شاخص‌های خود را توسعه دهید.

شاخص های فنی فارکس شامل محاسبات ریاضی است که معامله گران فارکس اغلب براساس نرخ ارز، حجم یا بهره باز یک جفت ارز استفاده می‌کنند. معامله گران فنی که در بورس اوراق بهادار فعالیت می‌کنند به طور معمول به قیمت سهام نگاه می‌کنند اما معامله گران فارکس نرخ ارز یک جفت ارزی را بررسی می‌کنند. اکثر شاخص های اصلی فارکس از نرخ ارز محاسبه می‌شوند.

چهار نوع اساسی میانگین متحرک که معامله گران فارکس اغلب در معاملات جفت ارز و برای اهداف تجزیه و تحلیل فنی استفاده می‌کنند، عبارتند از:

میانگین‌های متحرک ساده

میانگین‌ متحرک نمایی

میانگین متحرک وزنی

میانگین‌های متحرک جاری

 

5- یک الگوریتم برای استراتژی ربات فارکس خود بسازید

شما باید آرایش‌هایی را در برنامه‌های ربات فارکس خود ایجاد کنید و برای استفاده از روش‌های آماری معمول یا روش‌های آماری خود برای این آرایش، الگوها یا قوانینی را جستجو کنید که مشخصه خاصی از قانون شما را نشان می‌دهد.

ربات فارکس

این هسته اصلی روش برنامه نویسی ربات فارکس است که به نظر مهم ترین مورد می‌باشد ، شما باید کمی با تجزیه و تحلیل سری زمانی، روش‌های ریاضی و روش‌های عددی (نمودارها و الگوریتم‌ها) آشنا شوید تا سیستم‌های ربات فارکس شما این کار را به صورت خودکار انجام دهند.

6- رویدادها (سیگنال ها) را برای آزمایش مجدد ربات فارکس خود ذخیره کنید

هنگامی که از هر یک از استراتژی‌های خود سیگنالی تهیه می‌کنید ، باید زمان سنجی، مقدار و پیشنهاد سیگنال را برای انجام آزمایش مجدد در آینده ذخیره کنید، این یک نکته کلیدی است.

داده‌های ذخیره شده قبلی تاریخچه‌ای برای علامت گذاری سیگنال های قدیمی تولید شده برای ربات‌های شما است ، سیگنال‌هایی که در حال حاضر تولید می‌شوند منبع تجزیه و تحلیل‌های بعدی از زمان حال هستند.(در آینده، زمان حال بخشی از گذشته محسوب می‌شود. پس می‌توانید نقاط را به هم متصل کنید و دامنه کلی تری از تجزیه و تحلیل بنیادی و اساسی را برای ابزار و زمان خواهید داشت)

 

 

منبع اصلی

دکمه بازگشت به بالا