ردکردن این

شناسایی خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس

شناسایی خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس

خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس

خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس را شناسایی کنید

در این بخش ما اصول پشتیبانی و مقاومت را شناسایی می کنیم. خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس با ابتدایی ترین ابزار تحلیلی مطابقت دارند و معمولاً به عنوان نشانگرهای بصری برای ردیابی سطوحی که قیمت مانع موقت دارد ، مورد استفاده قرار می گیرند. به عبارت دیگر ، جایی که قیمت در عبور از آن مشکل داشته باشد. این سطح را می توان در هر نمودار و هر بازه زمانی 1 دقیقه یا 1 ماه یافت. برخی از این خطوط سالها معتبر باقی می مانند.

خطوط ابزار بسیار قدرتمندی برای تجزیه و تحلیل هستند زیرا سطح قابل توجه قیمت را که در آن معامله گران ، معامله انجام می دهند؛ردیابی می کنند. این کار احتمال پیش بینی روند نرخ ارز را افزایش می دهد. معمولاً هرچه یک بازه زمانی که یک خط نمایش داده می شود بالاتر باشد از لحاظ بزرگنمایی و تأثیرگذاری قوی تر خواهد بود. اما حتی در یک نمودار 1 دقیقه ای می توانید آنها را پیدا کرده و به آنها عمل کنید.

در ادامه مطالبی تخصصی از مجله Risegroup مطالعه می‌کنید.

خطوط مقاومت و حمایت افقی در معاملات فارکس

برای ترسیم خط حداقل به دو نقطه تماس نیاز دارید که در آن قیمت از بین رفته است. این نقاط کم یا زیاد ثبت شده در نمودار هستند. هرچه تعداد خط تماس بیشتر باشد ، معامله گران بیشتر به آن توجه می کنند. اگر یک خط فقط دو نقطه تماس داشته باشد ، یا اگر واقعاً برگشتی نباشد ، اکثریت ممکن است آن را در نظر نگیرند و شکستن خط ممکن است تأثیر زیادی داشته باشد.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید ، برخی از خطوط به عنوان یک مانع موقت عمل می کنند که قیمت آن را لمس می کند ، حتی آن را شکسته و در نهایت از آن عبور می کنند ، در حالی که خطوط دیگر به عنوان یک مانع دائمی تر عمل می کنند که قیمت به وضوح رد می شود. این موارد از قبل ثابت شده اند، اما خطوط دیدن آن را آسان تر می کنند.

خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس

برخی خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس می توانند سالها دوام داشته و فعال باقی بمانند ، حتی اگر اکثر فعالان بازار امروز در شکل گیری این خط مشارکت نداشته باشند. خود را آماده کنید تا خطوط مربوط به دهه 80 و 90 را هنگام ترسیم در بازه های زمانی طولانی تر شناسایی کنید!

نمودار زیر یک نمودار ماهانه است که عملکرد قیمت در USD / JPY را نشان می دهد. همانطور که مشاهده می کنید ، بسیاری از سطوح برای چندین سال حفظ شده اند ، بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که آنها در آینده نیز فعال باشند. بهترین کاری که می توانید هنگام ترسیم خطوط انجام دهید این است که کد آنها را به عنوان کم و بالاترین زمان و همچنین سطح اولیه و ثانویه خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس رنگ آمیزی کنید.

خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس

چارچوب های زمانی بالاتر چشم انداز مناسبی را در رابطه با سطوح مربوط به خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس ارائه می دهند ، زیرا موانع اصلی را نشان می دهند. اما هنوز هم برای یافتن سطوح دقیق تر باید همین کار را در بازه های زمانی پایین انجام دهید. از نمودار بالا می توانید متوجه شوید که برخی از نوسانات بالا و پایین اخیر در مقایسه با نمونه های قبلی کمی تغییر کرده اند. با بزرگنمایی در بازه های زمانی کمتر می توانید این مشکل را حل کنید. در حالت ایده آل ، شما باید به چارچوب زمانی هفتگی بروید ، اما ما در حال رفتن به سمت نمودار روزانه هستیم تا شما بتوانید یک جهان کاملاً جدید را ببینید.

خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس

آیا همه این سطوح متوسط نشان داده شده ​​ با خطوط و دایره های آبی را می بینید؟

توجه داشته باشید نمودار فوق یک نمودار روزانه است. به دلیل فشرده سازی زمان ، این سطوح متوسط ​​در نمودار ماهانه ای که قبلاً نشان داده شده بود ، به سختی قابل مشاهده بودند. هنگام تعویض به بازه های زمانی پایین ، سطح پشتیبانی و مقاومت ثانویه ای که در بازه زمانی بالاتر مشاهده نمی شود ، ظاهر می شود.

نتیجه گیری که ما از این رویکرد از بالا به پایین در بازه های زمانی بدست می آوریم این است که بازه های زمانی بالاتر نمای کلی در مورد مهمترین سطوح S&R را ارائه می دهند ، در حالی که بازه های زمانی پایین تر سطوح میانی را برای تجارت کوتاه مدت مناسب تر نشان می دهند.

به یاد داشته باشید: خطوط موجود در نمودار فقط تفسیر آنچه در بازار می گذرد هستند. بازار توسط خطوط تشکیل نشده است ، بنابراین آنها تمام اطلاعات موجود در بازار را کاهش می دهند. کاهش به ما امکان می دهد واقعیت را بدون عصبانی شدن بخوانیم و تفسیر کنیم.

برای ترسیم و کار موثر با خطوط S&R ، هیچ قانون عام و عمومی و 100٪ وجود ندارد. در تجارت ، تلاش برای اطمینان به طور مداوم بی فایده است – در واقع ، حتی لازم نیست. همانطور که در این دوره خواهید فهمید. با دانستن اینکه نمی توانید دائماً درست عمل کنید ، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که قوانین خاصی را تنظیم کنید تا از تأثیر اشتباهات خود بکاهید. در مورد چگونگی تدوین چنین قوانینی شما با برخی از دستورالعمل ها در این فصل آماده خواهید شد.

تنها راز شناسایی و ترسیم خطوط S&R ساعت ها تمرین است. فقط از طریق تمرین – مشاهده معامله گران باتجربه در حال ردیابی خطوط خود و پیروی از تحلیل گرانی که از آنها استفاده می کنند – قادر خواهید بود که خطوط را در شکل گیری مشاهده کنید و حتی برخی از تغییرات قیمت را با کمک آنها پیش بینی کنید. در ابتدا این یک کار دلهره آور است اما با گذشت زمان خواهید دید که این کار بسیار ساده است.

خطوط همیشه تغییر مکان می دهند و بنابراین باید در نمودار تنظیم شوند. آنها مقداری پیپ را به سمت بالا یا پایین حرکت می دهند. اگر گروهی از شرکت کنندگان ، به نمایندگی از عرضه یا تقاضای کافی ، تصمیم بگیرند موقعیت های خود را در مقایسه با آنچه که سایرین در گذشته انجام داده اند ، باز یا بسته کنند ، آن خط برخی از نقاط نمودار را تغییر می دهد. مشاهده خواهید کرد که این حرکات زیاد نیستند. اگر سطح کاملاً جدیدی وجود داشته باشد که قیمت رد شود ، احتمالاً شاهد تولد یک سطح جدید S&R هستید ، اما چنین چیزی معمول نیست. آنچه اتفاق می افتد این است که سطح S&R با نوسان بازار کم و بیش مهم می شود.

همچنین منطقی است که خطوط S&R باید فاصله ای بین خود نشان دهند. در مورد فاصله بین دو خط هیچ قانونی وجود ندارد ، اما شما باید فضای مناسبی بین آنها بگذارید ، در غیر این صورت استفاده از آنها  کلا غیرممکن می شود.

آیا می توانم از خطوط برای یافتن شکست ها و موفقیت های معاملات تجاری استفاده کنم؟ این سوال عالی است! می توانید هر طور که ترجیح می دهید از آنها استفاده کنید. ورود به بازار پس از شکست احتمالاً یک نگرش واکنش پذیرتر است ، اما انتظار یک جهش در سطح قابل توجهی بیشتر یک نگرش عمدی می باشد. اگر به خوبی در یک روش تجارت توسعه یابد ، هر دو استراتژی می توانند بسیار دقیق و موثر باشند.

همچنین می توانید از خطوط S&R به عنوان اهداف معاملات خود استفاده کنید ، در حالی که علائم ورود به عنوان مثال توسط یک نشانگر فنی داده می شود. یکی از دلایل استفاده از آنها به عنوان هدف واکنش قیمت به آنها است. به یاد داشته باشید: برای خروج از موقعیت از نظر فنی نیز دستورالعمل لازم است. بازار به آن واکنش نشان می دهد ، خروجی حاصل از یک سفارش بازار ، یک حد مجاز یا یک دستور توقف ضرر است – بازار اهمیتی نمی دهد.

یافتن نقاط عطف در خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس

نقاط تماس بین خطوط قیمت و S&R اغلب با پایین آمدن نوسان (برای یک روند صعودی) یا بالا رفتن نوسان (برای یک روند نزولی) تشکیل می شود ، که اغلب نقاط معکوس نامیده می شوند. هنگام استفاده از نمودارهای شمعدان ژاپنی ، می توانید از فتیله یا بدنه شمع به عنوان راهنما برای ردیابی خطوط خود استفاده کنید. در واقع هیچ خط ثابتی برای رسم وجود ندارد. برخی از تحلیلگران ، بازگشت به عقب در فتیله را معمولاً معتبرتر می دانند زیرا مربوط به یک نوسان واقعی در سطح بالا یا نوسان پایین در نمودار است. برخی دیگر ترجیح می دهند با استفاده از قیمت های پایانی خط روند را ترسیم کنند با این استدلال که این ها اهمیت بیشتری نسبت به افزایش های طول روز که در نمودارهای شمعدان مشاهده می شود؛ دارند. در یک بازار 24 ساعته مانند فارکس ، بسته شدن قیمت ها (در بازه های زمانی روزانه) اهمیت کمی دارد ، زیرا بسته به جلسه معاملات جغرافیایی چندین قیمت بسته شدن وجود دارد ، همانطور که بسته به جلسه معاملات جغرافیایی چندین قیمت بسته شدن وجود دارد .

شناسایی صحیح یک نقطه تماس ، استحکام خط را در درجه اول با توجه به اندازه برگشت در آن سطح نشان می دهد.

اگر روند مشخصی در حرکت قیمت قبل از تماس قیمت با خط وجود داشته باشد ، این مورد اهمیت بیشتری پیدا می کند و در نتیجه سطح حمایت یا مقاومت نیز نشان دهنده آن است. علاوه بر این ، اگر اقدام قیمت پس از تماس تغییر روندی نشان دهد ، سطح S&R شایسته توجه ویژه ای است زیرا اثر واضح آن سطح را نشان می دهد.

به هر حال ، یک سری شمع ها روند حرکت قیمت را نشان می دهند. این امر به وضوح دیده می شود که قیمت به طور پی در پی درافزایش یا کاهش است.

تصویر زیر دو تفسیر از سطح پشتیبانی یکسان با روندهای واضح قبل و بعد از تغییر را نشان می دهد.

خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس

مثال بعدی یک سطح پشتیبانی را نشان می دهد که توسط فتیله ها تأیید می شود ، همچنین “سایه ها” و بدن یک سری شمع نیز نامیده می شود. توجه داشته باشید که چگونه قیمت دقیقاً در خط حمایت معکوس می شود ، و خط را با فتیله شمع لمس می کند ، در حالی که در موارد دیگر قیمت به سطح نفوذ می کند اما برای بستن دقیق شمع در سطح پشتیبانی مجدداً معکوس می شود.

خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس

بازار فارکس معمولا روندهای طولانی مدت دارد. اما حتی در این صورت ، روندها همیشه از ابتدا مشهود نیستند. واضح است که معامله گران هنگام خرید یا فروش خواستار رضایت هستند. این چیزی است که یک روند کم عمق هرگز نمی تواند تحقق بخشد زیرا قیمت اغلب قبل از رسیدن به اوج یا پایین ترین سطح نوسان خود را اصلاح می کند ، ظاهراً هرگز یک روند حرکت کافی برای شتاب گرفتن ندارد. این اقدام قیمتیِ غیر جذاب باعث می شود تا معامله گران علاقه خود را از دست داده و به جستجوی یک جفت تجاری جذاب تر بپردازند. در نتیجه ، بازار حمایت مالی گسترده ای را از دست می دهد و عملکرد قیمت معکوس در نرخ ارز یا رکود را نشان می دهد.

هنگامی که شما یک روش معاملاتی را توسعه می دهید ، مهم است که تعریف خود را از یک روند (یا یک روند ترجیحی) تنظیم کنید. این به بازه های زمانی استفاده شده ، ابزارهایی که برای ردیابی عملکرد قیمت استفاده می کنید و به طور قطع به سبک تجارت شما ، بستگی خواهد داشت. در این مرحله ، هنگامی که به اقدام قیمت نزدیک می شوید و نحوه خواندن آن را یاد می گیرید ، تجزیه و تحلیل از معامله راحت می شود. هدف شما معامله گر شدن است ، و تجزیه و تحلیل فقط یکی از منابع شما خواهد بود. در میان انبوه ابزارها و روش های تحلیلی موجود ، ابتدا باید با ابزاری که انتخاب می کنید گزینش کنید و دوم اینکه برای توسعه یک روش تجارت فراتر از تفسیر نمودار عمل کنید.

والریا بدناریک با ما در شناسایی روند کار همراه است:

روند اولیه ، روند ثانویه و حرکات تصحیح

به طور کلی ، در داخل همان نمودار ، شما می توانید روندهای مختلف را ببینید. یکی از آنها احتمالاً روند اولیه ، دیگران نیز روند ثانویه و غیره را تعریف می کنند.

در هر نمودار بزرگ ، روزانه یا هفتگی ، می بینیم که حرکات اصلاحی وجود دارد که در واقع روندهای کوچک نسبی از یک دامنه جزئی هستند. در نمودارهای کوچکتر ، مانند نمودارهای یک ساعته ، خواهیم فهمید که روندهای نزولی کوچکی در برابر یک نمودار صعودی وجود دارد. بنابراین چگونه می توان همه این خطوط را حل و درک کرد؟ خوب پاسخ در اینجا استفاده از یک قانون اساسی است: ما روند اصلی خود را در نمودار بزرگتر از آنچه برای تجارت استفاده می کنیم تنظیم می کنیم ، به این معنی که اگر به عنوان مثال در نمودارهای 1 ساعته معامله کنیم ، روندهای خود را در یک نمودار 4 ساعته تنظیم خواهیم کرد .

چون ما معامله گر روزانه هستیم ، به این معنی که از نمودارهای روزانه برای تحلیل سیگنال خرید یا فروش استفاده می کنیم ، پس باید روند اصلی خود را در یک نمودار هفتگی تعریف کنیم. اگر روند هفتگی صعودی است ، باید با استفاده از دره ها یا اصلاحاتی که در نمودارهای روزانه می توانیم ، خرید و فروش کنیم. اگر با نمودارهای یک ساعته کار می کنیم ، پس باید به دنبال روند اصلی نمودارهای روزانه یا 4 ساعته باشیم و از دره ها و اصلاحات یک ساعته برای تجارت استفاده کنیم.

از نظر نمودار روزانه یا نمودار ساعتی ، بهترین روش برای شناسایی احتمالی روند نزولی چیست؟

آلبرتو موونوز ، معروف به FXWizard ، در FXstreet.com پاسخ می دهد:

این ضد حمله من است: “هرگز سعی نکنید در هر بازار مالی بالا یا پایین را انتخاب کنید”

به هر حال من به شما می گویم که این چه فایده ای برای من دارد …

هرگز از RSI یا Stochastic برای انتخاب بالا / پایین بازار استفاده نکنید ، این شاخص ها کار نمی کنند زیرا همه آنها را می شناسند. من دریافتم که StoRSI و مشتق آن ، DT Oscillator(ایجاد شده توسط رابرت ماینر) خوب کار می کنند بنابراین می توانید از آن استفاده کنید.

همچنین می توانید از ADX همانطور که در پست دیگری پیشنهاد داده ام (مرجع خوبی است) و یا حتی عناوین رسانه های جمعی استفاده کنید: همانطور که امروز صبح مقالات را خوانده ام ، فکر کردم امروز نیز شاهد بازگشت قدرتمندی در بازارهای سهام خواهیم بود. مانند دلار ، علی رغم وحشت آغازین! (اگر آن را باور ندارید ، چرا امروز GBP در برابر دلار افزایش پیدا کرد؟)

سرانجام یکی از موارد مورد علاقه من الگوهای شمعدان است: وقتی یک شمع سیاه می بینید ، و بعد از آن ، یک دوجی یا یک چرخش و سپس یک شمع بزرگ سفید که نزدیک بالای اولین شمع سیاه است ، می توانید شرط ببندید که ریزش دارید.

البته بسیاری از تکنیک های دیگر نیز وجود دارد که ممکن است نقطه عطف بازارها باشد ، اما تکنیک های فوق برای من بهترین هستند.

به هر حال به یاد داشته باشید من به انتخاب مقادیر شدید اعتقادی ندارم ، شما باید برنده کارت های دیگر باشید تا در بازی معاملات برنده شوید.

خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس

برای رسم خط فقط 2 نقطه تماس لازم است اما در مثال بالا ، هر دو خط روند 3 نقطه تماس را نشان می دهند. مفهوم این اتفاق چیست؟ این بدان معنی است که منطقه گسترش یافته بین هر دو روند نزولی در آوریل 2007 در نمودار قابل مشاهده بود ، در حالی که شکست در اواخر آگوست 2008 اتفاق افتاد. این مدت زمان طولانی برای آماده سازی تجارت بزرگ بیش از 2000 پیپ است!

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، گرچه خط روند یک ابزار اساسی و ساده است ، اما می تواند یکی از قدرتمندترین اشکال تجزیه و تحلیل عرضه و تقاضا باشد.

روند دینامیک خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس

خطوط مقاومت و حمایت در معاملات فارکس به اصطلاح “روندهای” یا “پویا” نیز ابزار اساسی در تجزیه و تحلیل نمودارها هستند. برخلاف خطوط افقی ، که با یک نقل قول مشخص می شوند ، خطوط دینامیک حاوی طیف وسیعی از نقل قول ها هستند. سطح قیمت که در اینجا مرتبط تلقی می شود ، بلکه خود خط است.

تشخیص و ترسیم آنها به آسانی خطوط افقی است: برای تشکیل یک خط پویا حداقل دو نقطه تماس لازم است. اولین نقطه تماس باید یک سطح حمایت یا مقاومت آشکار باشد و به عنوان لولا عمل کند. با شناسایی برگشت دوم قیمت ، نقطه تماس دوم را داریم و می توانیم خط را ترسیم کنیم.

در طی یک روند ، نرخ ارز پایین ترین یا اوج جدید را ثبت می کند. به عنوان مثال ، در یک روند نزولی ، قیمت به بالاترین سطح پایین و پایین ترین سطح خود می رسد. این حرکت رو به پایین را می توان با یک خط مقاومت شیب دار در نمودار ، که ما آن را خط روند می نامیم ، ردیابی کرد.

در نمودار هفتگی بالا ، دو خط روند مقاومت و حمایت در معاملات فارکس به وضوح به عنوان مقاومت عمل می کنند. خط بالاتر برای بیش از 6 سال دست نخورده باقی ماند ، و با این وجود هنگامی که قیمت بالاخره روند مقاومت در برابر مقاومت پایین تر را شکست و برای رسیدن به مانع بعدی صعود کرد ، به زندگی ادامه داد. این توضیح می دهد که چرا برخی از خط ها باید از اولین روزی که نمودارها برای همیشه روی نمودارهای شما باقی مانده اند.

متن اصلی

ثبت نظر برای این مقاله بسته است!

عناوین اصلی