استراتژی معاملاتی

تعیین نقطه توقف ضرر در فارکس

هیچ کس نمی‌خواهد وقتی در بازار معامله می‌کند متحمل ضرر شود. به همین دلیل مهم است که طبقه‌ای را برای موقعیت خود در بازار فارکس تعیین کنید. این همان جایی است که دستورات ضرر و زیان وارد می‌شود. اما برای بسیاری از سرمایه گذاران تعیین محل نقطه توقف ضرر در فارکس سخت است.اگر بازار در جهت مخالف حرکت کند ، خیلی دور تنظیم کردن آن ممکن است ضرر زیادی داشته باشد. با تنظیم حد ضرر و زیان بسیار نزدیک، ممکن است خیلی زود از موقعیت خارج شوید.

بنابراین چگونه می‌توانید تعیین کنید که دستور توقف ضرر در فارکس را کجا باید تنظیم کنید؟ برای اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را از مجله Risegroup بخوانید.

روش‌های کلیدی توقف ضرر در فارکس

یک دستور توقف ضرر در فارکس برای فروش اوراق بهادار وقتی به قیمت مشخصی رسیدند، برای کارگزار ثبت می‌شود.

تعیین اینکه در چه مرحله ای ضرر خود را قرار دهید بستگی به آستانه خطر دارد – قیمت باید ضرر شما را به حداقل برساند و محدود کند.

زمانی که خط حمایت سهمی تعیین شود، یک سرمایه گذار نقطه توقف ضرر در فارکس را دقیقاً زیر این سطح قرار می‌دهد.

روش میانگین متحرک ضرر متوقف شده را دقیقاً زیر یک میانگین متحرک بلند مدت قرار می‌دهد.

دستور توقف ضرر در فارکس چیست؟

یک دستور توقف ضرر برای فروش اوراق بهادار هنگامی که به قیمت خاصی رسیدند، برای کارگزار ثبت می‌شود. این دستورات به حداقل ضرر و زیان یک سرمایه گذار در موقعیت امنیتی کمک می‌کند. بنابراین اگر دستور توقف ضرر را در 10٪ زیر قیمتی که با آن اوراق بهادار خریداری کرده‌اید تنظیم کنید، ضرر شما به 10٪ محدود می‌شود.

به عنوان مثال، اگر سهام شرکت X را به ازای هر سهم 25 دلار خریداری کنید، می‌توانید یک دستور توقف ضرر با قیمت 22.50 دلار وارد کنید. با این کار ضرر و زیان شما به 10٪ می‌رسد. اما اگر سهام شرکت X به زیر 22/50 دلار کاهش یابد ، سهام شما با قیمت فعلی فروخته می‌شود.

تعیین دستور توقف ضرر

تعیین دستور توقف ضرر در واقع هدف قرار دادن یک آستانه خطر مجاز است. این قیمت باید با هدف محدود کردن ضرر، از نظر استراتژیک تهیه شود. به عنوان مثال، اگر سهامی با 30 دلار خریداری شود و ضرر و زیان نیز 24 دلار تعیین شود ،توقف ضرر، ضرر تصرف نزولی را تا 20٪ از موقعیت اصلی محدود می‌کند. اگر آستانه 20٪ جایی است که در آن راحت هستید، توقف ضرر انتهایی را قرار دهید .

قبل از شروع معامله با یک اوراق بهادار خاص، باید بدانید که در کدام قسمت توقف خود را قرار می‌دهید.

نظریه‌های زیادی در زمینه قرار دادن ضرر و زیان وجود دارد. معامله‌گران فنی همیشه به دنبال راه‌هایی برای زمان بندی در بازار هستند و دستورات توقف ضرر در فارکس می‌توانند بسته به نوع تکنیک‌های زمان بندی در حال اجرا، کاربردهای مختلفی داشته باشند. برخی از نظریه‌ها از جایگذاری‌های جهانی مانند 6٪ توقف عقب افتاده در همه اوراق بهادار استفاده می‌کنند و برخی دیگر از نظریه‌ها از جایگذاری‌های امنیتی یا خاص شامل میانگین توقف درصد دامنه واقعی استفاده می‌کنند.

روش های قرار دادن توقف ضرر

روش‌های معمول شامل روش درصدی است که در بالا توضیح داده شد. همچنین روش پشتیبانی وجود دارد که متوقف کردن مشکل با یک قیمت تعیین شده است. تمرین این روش ممکن است کمی دشوار باشد. شما باید جدیدترین سطح پشتیبانی سهام را کشف کنید. به محض اینکه این را فهمیدید، می توانید دستور توقف ضرر خود را دقیقاً زیر آن سطح قرار دهید.

روش دیگر روش میانگین متحرک است. با استفاده از این روش، ضررهای متوقف دقیقاً زیر قیمت میانگین متحرک بلندمدت قرار می‌گیرند، نه قیمت‌های کوتاه مدت.

معامله‌گران میان مدت اغلب از روش چند روزه استفاده می‌کنند که در آن توقف با قیمت پایین معاملات روزانه از پیش تعیین شده انجام می‌شود. به عنوان مثال، ممکن است مرتبا کمترین‌ها در کمترین سطح دو روزه قرار بگیرند. بیشتر معامله‌گران ممکن است از توقف شاخص بر اساس تجزیه و تحلیل روند بزرگتر استفاده کنند. نشانه‌های توقف اغلب با سایر شاخص‌های فنی مانند شاخص مقاومت نسبی (RSI) همراه است.

در دستورات توقف ضرر در فارکس چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

به عنوان یک سرمایه‌گذار، مواردی وجود دارد که در هنگام دستورات توقف ضرر باید به خاطر بسپارید:

دستورات ضرر و زیان ویژه معامله‌گران فعال نیست.

دستورات ضرر و زیان برای بلوک‌های بزرگ سهام به خوبی کار نمی‌کند زیرا ممکن است در دراز مدت بیشتر ضرر کنید.

دلالان برای دستورات مختلف هزینه‌های مختلفی را دریافت می‌کنند، بنابراین مراقب میزان پرداختی خود باشید.

و هرگز تصور نکنید که دستور توقف ضرر شما انجام شده است. همیشه منتظر تایید دستور بمانید.

سخن آخر

معامله‌گران باید تحمل ریسک خود را ارزیابی کنند تا محل استقرار ضرر را تعیین کنند. باید بازارهای خاص یا اوراق بهادار را مورد مطالعه قرار دهند تا بفهمند آیا بازپرداخت معمول است یا خیر. اوراق بهاداری که بازپرداخت را نشان می‌دهد، به استراتژی توقف ضرر و ورود مجدد نیاز دارند. ضررهای متوقف شده نوعی جذب سود و مدیریت ریسک است، اما سودآوری را تضمین نمی‌کند.

 

متن اصلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا