استراتژی معاملاتی

استراتژی میانگین متحرک فارکس

میانگین متحرک فارکس ، استراتژی کاربردی و ساده

یک معامله‌گر فارکس می‌تواند فقط با استفاده از چند میانگین متحرک (MA) یا شاخص‌های مرتبط یک استراتژی معاملاتی ساده برای استفاده از فرصت‌های معاملاتی ایجاد کند. کارشناسی ارشد در درجه اول به عنوان شاخص روند استفاده می‌شود و همچنین سطح حمایت و مقاومت را شناسایی می کند. دو کارشناسی ارشد رایج عبارتند از: میانگین متحرک ساده (SMA) ، که میانگین قیمت در یک دوره زمانی معین است و میانگین متحرک نمایی (EMA) ، که وزن بیشتری به قیمت های اخیر می دهد. هر دوی اینها ساختار اصلی استراتژی های معاملاتی فارکس را در زیر ایجاد کرده اند.

در ادامه مقاله‌ای را از مجله Risegroup مطالعه می‌کنید.

روشهای کلیدی استفاده از میانگین متحرک

میانگین متحرک فارکس یک شاخص فنی است که اغلب در معاملات فارکس مورد استفاده قرار می گیرد ، به ویژه در دوره های 10 ، 50 ، 100 و 200 روز.

استراتژی های زیر محدود به یک بازه زمانی خاص نیستند و می توانند برای استراتژی های معاملات روزانه و بلند مدت استفاده شوند.

شاخص های معاملاتی متحرک را می توان به تنهایی یا به عنوان پاکت ، روبان یا استراتژی های همگرایی – واگرایی استفاده کرد.

میانگین های متحرک شاخص های عقب مانده ای هستند ، به این معنی که آنها پیش بینی نمی کنند که قیمت به کجا می رود ، آنها فقط اطلاعات مربوط به مکان قیمت را ارائه می دهند.

میانگین متحرک و استراتژی های مرتبط ، در بازارهای پرطرفدار بهترین عملکرد را دارند.

استراتژی معاملاتی متحرک بر اساس میانگین متحرک فارکس

این استراتژی معاملاتی متحرک از EMA استفاده می کند ، زیرا این نوع میانگین برای پاسخگویی سریع به تغییرات قیمت طراحی شده است. در اینجا مراحل استراتژی آورده شده است.

سه میانگین متحرک نمایی – میانگین متحرک نمایی 5 دوره ای ، میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای و میانگین متحرک نمایی 50 دوره ای – را در نمودار 15 دقیقه ترسیم کنید.

وقتی میانگین متحرک نمایی پنج دوره ای از زیر به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای عبور می کند ، و قیمت 5 ، و میانگین متحرک نمایی پنج دوره ای بالاتر از 50 میانگین متحرک نمایی را بخرید.

برای تجارت فروش ، هنگامی که میانگین متحرک نمایی پنج دوره از بالا به زیر میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای عبور می کند ، بفروشید و هر دو میانگین متحرک نمایی و قیمت زیر میانگین متحرک نمایی دوره 50 هستند.

سفارش ضرر و زیان اولیه را در زیر میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای (برای خرید و فروش) قرار دهید ، یا در عوض حدود 10 پیپ از قیمت ورودی داشته باشید.

یک گام اختیاری این است که ضرر و زیان را متوقف کنید تا حتی در صورت سودآوری 10 معامله تجاری ، شکست کاهش پیدا کند.

هدف سود 20 پیپ را در نظر بگیرید. یا اینکه وقتی پنج دوره در صورت طولانی شدن به زیر 20 دوره می رسد یا وقتی پنج دوره کم تر از 20 جلو می رود ، از آن خارج شوید.

معامله گران فارکس اغلب از تلاقی کوتاه مدت MA با طولانی مدت به عنوان پایه استراتژی معاملات استفاده می کنند. با طول MA یا فریم های زمانی مختلف بازی کنید تا ببینید کدام یک برای شما بهتر است.

استراتژی تجارت پاکت های متحرک

پاکت های متحرک متوسط ​​پاکت نامه های مبتنی بر درصد هستند که بالاتر و کمتر از یک میانگین متحرک قرار گرفته اند. نوع میانگین متحرک که به عنوان پایه پاکت تعیین می شود مهم نیست ، بنابراین معامله گران فارکس می توانند از یک MA ساده ، نمایی یا وزنی استفاده کنند.

معامله گران فارکس باید درصدهای مختلف ، بازه های زمانی و جفت ارز را آزمایش کنند تا بفهمند چگونه می توانند به بهترین وجه از یک استراتژی پاکت استفاده کنند. معمولاً مشاهده پاکت در بازه های 10 تا 100 روزه و استفاده از “باند” هایی است که فاصله آنها از میانگین متحرک بین 1-10٪ برای نمودارهای روزانه است.

اگر در معاملات روزانه انجام شود ، پاکت ها اغلب بسیار کمتر از 1٪ است. در نمودار یک دقیقه ای زیر ، طول MA 20 و پاکتها 0.05٪ است. بسته به نوسانات ممکن است لازم باشد تنظیمات ، به ویژه درصد ، روز به روز تغییر کند. از تنظیماتی استفاده کنید که استراتژی زیر را با عملکرد قیمت روز همسو کند.

در حالت ایده آل ، تجارت فقط زمانی انجام می شود که یک گرایش کلی جهت دار نسبت به قیمت وجود داشته باشد. سپس ، بیشتر بازرگانان فقط در آن مسیر تجارت می کنند. اگر قیمت در یک روند افزایشی است ، پس از نزدیک شدن قیمت به باند متوسط MA ، آن را در نظر بگیرید و سپس شروع به افزایش قیمت کنید. در یک روند نزولی شدید ، زمانی که قیمت به باند میانه نزدیک می شود را در نظر بگیرید و سپس شروع به کاهش  قیمت کنید.

پس از کوتاه شدن ، یک متوقف کننده ضرر را در بالای نوسان اخیر که اخیراً تشکیل شده است ، قرار دهید. پس از انجام یک معامله طولانی ، یک پیپ با ضرر و زیان را در زیر نوسان پایین که تازه تشکیل شده است قرار دهید. زمانی که قیمت در یک معامله کوتاه به باند پایین تر یا در یک معامله طولانی به باند بالاتری رسید را برای خروج در نظر بگیرید. روش دیگر  این است که هدفی را تعیین کنید که حداقل دو برابر خطر باشد. به عنوان مثال ، اگر پنج پیپ را به خطر می اندازید ، 10 پیپ هدف را از ورودی تعیین کنید.

استراتژی معاملات روبان میانگین متحرک

از روبان میانگین متحرک فارکس می توان برای ایجاد یک استراتژی اساسی تجارت فارکس مبتنی بر تغییر کند روند استفاده کرد. با تغییر روند در هر دو جهت (بالا یا پایین) می توان از آن استفاده کرد.

ایجاد روبان میانگین متحرک بر این اساس بنا شده است که هنگام ترسیم میانگین های متحرک روی نمودار ، موارد بهتر، برای انتخاب بهتر است. این روبان با یک سری هشت تا 15 میانگین متحرک نمایی (میانگین متحرک نمایی) تشکیل می شود که از میانگین های بسیار کوتاه مدت تا بلند مدت متفاوت است و همه در یک نمودار ترسیم می شوند. روبان میانگین در نظر گرفته شده است تا نشانه ای از جهت روند و قدرت روند را ارائه دهد. زاویه تندتر از میانگین های متحرک – و جدایی بیشتر بین آنها ، باعث از بین رفتن یا پهن شدن روبان – نشان دهنده روند قوی است.

سیگنال های خرید و فروش سنتی برای روبان میانگین متحرک همان نوع سیگنال های متقاطع هستند که با سایر استراتژی های میانگین متحرک استفاده می شوند. کراس اوورهای متعددی در این امر دخیل هستند ، بنابراین یک معامله گر باید انتخاب کند که چند کراس اوور در یک سیگنال تجاری خوب است.

می توان از یک استراتژی جایگزین برای ارائه تجارت کم خطر با پتانسیل سود بالا استفاده کرد. استراتژی مشخص شده در زیر با هدف دستیابی به موفقیت قاطع بازار در هر دو جهت است که اغلب پس از معامله یک بازار در محدوده محدود و محدود برای مدت زمان طولانی اتفاق می افتد.

برای استفاده از این استراتژی ، مراحل زیر را در نظر بگیرید:

مدتی را در نظر بگیرید که همه (یا اکثر) میانگین های متحرک همسان می شوند و قیمت به یک طرف متلاطم می شود. در حالت ایده آل ، میانگین های مختلف حرکتی آنقدر به هم نزدیک هستند که تقریباً یک خط ضخیم تشکیل می دهند و تفکیک بسیار کمی بین خطوط میانگین متحرک را نشان می دهد.

دامنه محدود معاملات را با یک سفارش خرید بالاتر از بالاترین دامنه و یک سفارش فروش پایین تر از محدوده را بپوشانید. اگر سفارش خرید آغاز شد ، یک سفارش توقف ضرر اولیه را در پایین ترین حد معاملات قرار دهید. اگر سفارش فروش ایجاد شد ، توقفی را دقیقاً بالای حد مجاز قرار دهید.

استراتژی معاملات واگرایی همگرایی میانگین متحرک

هیستوگرام همگرایی میانگین متحرک فارکس (MACD) تفاوت بین دو میانگین متحرک نمایی (EMA) ، EMA 26 دوره و EMA 12 دوره را نشان می دهد. علاوه بر این ، یک EMA نه دوره ای به عنوان یک پوشش روی هیستوگرام ترسیم می شود. هیستوگرام قرائت مثبت یا منفی را در رابطه با یک خط صفر نشان می دهد. در حالی که بیشتر اوقات در معاملات فارکس به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود ، می توان از MACD برای نشان دادن جهت و روند بازار نیز استفاده کرد.

استراتژی های معاملاتی فارکس مختلف وجود دارد که می توان با استفاده از شاخص MACD ایجاد کرد. به عنوان مثال.

کراس اورهای MACD و خط سیگنال را معامله کنید. با استفاده از روند به عنوان زمینه ، هنگامی که قیمت روند بالاتر را طی می کند MACD( باید بالاتر از خط صفر باشد) ، وقتی MACD از زیر خط سیگنال عبور کرد ، خرید کنید. در یک روند نزولی MACD( باید زیر خط صفر باشد) ، وقتی MACD از زیر خط سیگنال عبور می کند ، فروش کم داشته باشید.

اگر طولانی است ، وقتی MACD دوباره به زیر خط سیگنال افتاد ، از آن خارج شوید.

اگر کوتاه است ، هنگامی که MACD دوباره به بالای خط سیگنال بازگشت ، از آن خارج شوید.

در ابتدای معامله ، ضرر و توقف ضرر را درست در زیر پایین ترین نوسان اخیر در طولانی مدت قرار دهید. در هنگام کوتاه شدن ، ضرر توقف را دقیقاً بالاتر از بالاترین نرخ نوسان اخیر قرار دهید.

میانگین متحرک چندگانه Guppy

میانگین متحرک چندگانه Guppy (GMMA) از دو مجموعه جداگانه از میانگین متحرک نمایی (EMA) تشکیل شده است. مجموعه اول دارای EMA برای سه ، پنج ، هشت ، 10 ، 12 و 15 روز معاملاتی قبلی است. داریل گوپی ، تاجر استرالیایی و مخترع GMMA ، معتقد بود که این مجموعه اول تمایل و جهت معامله گران کوتاه مدت را برجسته می کند. مجموعه دوم از EMA برای 30 ، 35 ، 40 ، 45 ، 50 و 60 روز قبل تشکیل شده است. اگر برای جبران ماهیت یک جفت ارزخاص نیاز به تعدیلاتی باشد ، این میانگین متحرک نمایی بلند مدت است که تغییر می کند. این مجموعه دوم قرار است فعالیت سرمایه گذار بلند مدت را نشان دهد.

اگر به نظر نمی رسد که روند کوتاه مدت هیچ حمایتی از میانگین های بلند مدت به دست آورد ، این ممکن است نشانه خسته شدن روند بلند مدت باشد.. با استفاده از سیستم Guppy ، می توانید میانگین متحرک کوتاه مدت را یک رنگ و میانگین متحرک بلند مدت را یک رنگ دیگر کنید. این دو ست را برای کراس اوورها مانند Ribbon تماشا کنید. وقتی میانگین های کوتاه تر شروع به عبور از زیر یا بالاتر از کارشناسی ارشد بلند مدت می کنند ، روند ممکن است تغییر کند.

 

متن اصلی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا