ردکردن این

آموزش برخی الگوهای معامله پرایس اکشن

آموزش برخی الگوهای معامله پرایس اکشن

معامله پرایس اکشن

در معامله پرایس اکشن، یکی از مهم‌ترین نکات قبل از شروع معامله دانستن الگوهای کاربردی است. در این متن با مجله Risegroup همراه باشید تا الگوهای مرسوم را به شما آموزش دهیم.

الگوی Key Reversal Bar

این الگو به لحاظ ساختاری دارای نشانه‌های واضح‌تری از حالت بازگشتی می‌باشد. در نوع صعودی این الگو، کندل دوم که صعودی می‌باشد از زیر Low کندل قبلی باز شده و بالاتر از High کندل قبلی بسته می‌شود. (Bullish Key Reversal Bar)

در نوع نزولی اما جریان برعکس خواهد بود. کندل دوم که نزولی است از بالای High کندل قبلی باز می‌شود و پایین Low کندل قبلی بسته می‌شود. (Bearish Key Reversal Bar)

در واقع الگو با تشکیل یک گپ قیمتی شکل می‌گیرد. به دلیل اینکه گپ در نمودارهای  Intraday (مثل 1 ساعته، 4 ساعته و…. ) کمتر اتفاق می‌افتد. اکثر الگوهای Key Reversal Bar در تایم فریم روزانه و بالاتر قابل مشاهده هستند.

این الگو به چه معناست؟

وقتی که یک گپ به سمت پایین باز می‌شود نشان دهنده قدرت فروشندگان است. هنگامی که بازار چنین حرکت قوی نزولی را مردود میداند و قیمت را به بالا باز می‌گرداند، ممکن است تمایلات بازار (Market Sentiments) به حالت صعودی تغییر کرده باشد.

در سمت مقابل وقتی که بازار با قدرت خریداران با یک گپ به سمت بالا باز شده ولی با یک مقاومت مستحکم روبرو می‌شود و به سمت پایین حرکت می‌کند نشان می‌دهد که تمایلات بازار احتمالا گرایش بیشتری به سمت نزول پیدا کرده است.

بنابراین در حالت کلی این الگو نشان دهنده قدرت تمایلات بازار نیز هست.

چگونه بر اساس این الگو ترید کنیم؟

در بالای الگوی Bullish Key Reversal Bar اقدام به خرید می‌کنیم. در صورتی که مطمئن نیستید، می‌توانید صبر کنید و در بالای قیمت بسته شدن کندل دوم مربوط به این الگو اقدام به خرید کنید.

در پایین الگوی Bearish Key Reversal Bar اقدام به فروش می‌کنیم. اگر در مورد این الگو نیز مردد هستید، می‌توانید صبر کرده و در پایین قیمت بسته شدن کندل دوم مربوط به این الگو اقدام به فروش کنید.

الگوی  Pin Bar

نام اصلی این الگو Pinocchio Bar است. حالا چرا اسم پینوکیو را برای این الگو انتخاب کرده‌اند؟ چون شکل ظاهری آن مانند دماغ پینوکیو دراز است. این الگو یک سایه بلند و واضح دارد. در نوع صعودی این الگو، سایه بلند را در پایین کندل داریم. ولی در حالت نزولی، سایه کندل در بالای آن قرار دارد.

این الگو به چه معناست؟

“مارتین پرینگ” در مورد این الگو می‌گوید: Pin Bar مانند پینوکیو دروغگو است.

این الگو با استفاده از سایه‌های بلند خودش به شکل موقت یک سطح حمایت یا مقاومت را می‌شکند و در واقع تریدرها را فریب می‌دهد تا در جهت اشتباه وارد بازار شوند. این تریدرها اکنون وارد تله شده‌اند و اگر متوجه نشوند و از این معامله اشتباه فرار نکنند، قربانی معامله گرانی خواهند شد که در جهت درست اقدام به معامله کرده‌اند.

چگونه بر اساس این الگو ترید کنیم؟

بالای الگوی Bullish Pin Bar که توسط یک حمایت قوی مردود شده است اقدام به خرید می‌کنیم.

زیر الگوی Bearish Pin Bar که توسط یک مقاومت قوی مردود شده است اقدام به فروش می‌کنیم.

ثبت نظر برای این مقاله بسته است!

عناوین اصلی